Державна служба зайнятості: основні досягнення 2024 року

Дата: 13.01.2025 15:40
Кількість переглядів: 53

Державна служба зайнятості: основні досягнення 2024 року

У 2024 році, попри всі виклики, які принесла війна, Державна служба зайнятості не зупинялася ані на мить, продовжуючи підтримувати українців у цей складний період. Відновлення і підтримка професійного розвитку, створення бізнесу та нових робочих місць, інтеграція соціальних категорій населення до ринку зайнятості, розвиток безбар'єрності послуг були одними з головних пріоритетів.

Служба активно впроваджувала урядові ініціативи, що допомагали безробітним і роботодавцям. Крім традиційних послуг з працевлаштування та професійного навчання, організовували громадські та суспільно корисні роботи в рамках «Армії відновлення», допомагаючи людям знаходити тимчасову зайнятість. Також удосконалили програму навчання за ваучером, розширивши перелік професій і спеціальностей до 155, що відкрило нові можливості для тих, хто хоче покращити свої навички чи змінити професію. Для жінок, які бажають опанувати чоловічі професії, запустили окремі ваучери. Ці ваучери створені для того, щоб зламати стереотипи та надати жінкам рівні можливості для розвитку кар'єри в професіях, де досі “домінують” чоловіки.

Розпочали процес реформування ЦПТО ДСЗ. Тепер бізнес може доєднатися до наглядових рад та впливати на формування освітніх програм та спеціальностей, за якими навчаються майбутні професіонали. Це дозволяє підприємствам бути більш залученими в процес підготовки кадрів, що відповідають реальним потребам ринку праці.

Перший позитивний кейс - Полтава. Особливою увагою у 2024 році користувалися нові сервіси та програми, спрямовані на підтримку молоді, зокрема молодіжні гранти для створення чи розвитку бізнесу. Вони стали важливим інструментом для стимулювання молодіжного підприємництва, надаючи молодим людям можливість реалізувати свої ідеї та проекти, а також підтримати економіку регіону та країни в цілому. Консультації для майбутніх підприємців, про можливості отримати гранти, скористатися іншими програмами, які пропонує держава, можна в мережі офісів «Зроблено в Україні», що працюють на базі центрів зайнятості. Вже відкрито 80 офісів і його фахівці нададуть допомогу підприємцям на всіх етапах розвитку бізнесу — від зародження ідеї до її втілення у вигляді успішного проєкту.

Служба також активно працювала над удосконаленням і автоматизацією своїх послуг, розробляючи нові моделі обслуговування клієнтів, що дозволяють зручніше і швидше отримувати допомогу. Так, у червні 2024 було запущено сервіс «Єдине вікно послуг», що об’єднав партнерів служби зайнятості у роботі з ВПО, ветеранами та ветеранками, а також людьми з інвалідністю. Цей сервіс охоплює широкий спектр потреб, починаючи від перекваліфікації та набуття нових професійних навичок і закінчуючи отриманням психологічної допомоги. Наразі на платформі майже 600 неурядових організацій із понад 500 угодами про співпрацю. Одним із важливих досягнень стало впровадження мобільного додатку служби зайнятості, що дозволяє користувачам отримувати послуги у зручний для них спосіб. Це значно полегшило доступ до інформації про вакансії, програми навчання та інші можливості для розвитку кар'єри.

  Завдяки цим ініціативам служба зайнятості продовжила підтримку українців, сприяючи їх адаптації в умовах війни та допомагаючи будувати професійне майбутнє.

 За сприяння служби: 590 тис. громадян отримали послуги; 327 тис. знайшли роботу або долучились до тимчасової зайнятості; 41 тис. безробітних проходили професійне навчання, з них у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 23 тисячі; 23 тис. отримали ваучери на навчання; 2,5 тис. направлень на навчання УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни у рамках експериментального проєкту 16 тис. працевлаштовано безробітних за компенсаційними програмами для роботодавців; 11 тис. отримали позитивне рішення щодо одержання мікрогрантів для створення чи розвитку власної справи; 1 тис. учасників бойових дій або їх подружжя, людей з інвалідністю внаслідок війни за програмою “Грант для ветеранів та членів їхніх сімей”; 2 тис. людей з інвалідністю мають облаштовані робочі місця завдяки програмі компенсації роботодавцям; 138 тисяч направлень на суспільно корисних робіт в межах проєкту «Армія відновлення». Понад 1,6 млн користувачів скористалися Єдиним порталом вакансій.

Результати діяльності служби в 2024 році свідчать про значне зростання числа громадян, які отримали послуги, знайшли роботу, проходили навчання або започаткували власний бізнес, що стало важливим внеском у відновлення та розвиток економіки країни. Наприклад, у 2024 році забезпечено зайнятістю на 11% громадян більше, ніж за минулий рік. Професійне навчання проходили на 24% більше безробітних, а ваучер на навчання отримали на 27% більше людей, ніж у 2023 році. Найбільше ваучерів видано за спеціальностями/професіями: медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, соціальна робота, кухар, водій, тракторист, кондитер, екстрений медичний технік, електрогазозварник, електромонтер. Всі ці ініціативи демонструють сталий прогрес у напрямку забезпечення зайнятості та професійного розвитку українців навіть у найскладніші часи.

Детальніше про послуги https://dcz.gov.ua/

 

 



« повернутися до розділу «Новини та Події»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь