Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії інформує МОЗ України

Дата: 06.07.2023 13:54

На зображенні може бути: собака та текст «MIHICTEpCTBO охорони здоров' украйни правила поведнки 3 домашними тваринами при радацйнй ABAPIÎ дозування йодиду калю: кішкам собакам вагою до окг 50 мг собакам вагою 10-30 кг 85 мг собакам вагою понад кг 125 мг»

☢️ Якщо в момент радіаційної аварії ви опинилися з твариною на вулиці – якнайшвидше пройдіть у будівлю й щільно зачиніть вікна та двері.

✅ Помийте або обробіть свого домашнього улюбленця водою, якщо є можливість – використовуйте мило або шампунь.

✅ Якщо немає доступу до води – протріть тварину вологими серветками.

✅ У разі порізів чи подряпин у тварини – закрийте їх, щоб під час миття запобігти потраплянню радіоактивного матеріалу в рану.

✅ Тримайте тварину подалі від вікон, дверей та щілин.

✅ Корм та воду для домашніх тварин потрібно зберігати у герметичних контейнерах або пляшках. Перед відкриванням контейнер/пляшку необхідно протирати вологими серветками або мокрим рушником. Так само промийте водою або вологими серветками посуд та килимки для тварин.

✅ Очікуйте на подальші інструкції від влади. У разі відповідної рекомендації – проведіть тварині йодну профілактику.

ℹ Дозування калію йодид для тварин:

☛ Кішкам і собакам вагою до 10 кг - 50 мг

☛ Собакам вагою 10-30 кг - до 85 мг

☛ Собакам вагою більше 30 кг - до 125 мг

✅ У разі евакуації, рухайтеся з твариною швидко, але не біжіть, аби додатково не здіймати радіоактивний пил.

✅ Для евакуації невеликих тварин використовуйте спеціальні переноски. За можливості, покривайте їх щільною тканиною. Після прибуття до пункту евакуації зніміть тканину з переноски та обробіть тварину вологими серветками.