Відновлено перевірки платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів

Дата: 13.09.2022 15:46

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набув чинності з 27.05.2022) п.п. 69.2. п.62 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, відновлено проведення документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

У зв’язку з цим, Головним управлінням ДПС у Черкаській області проведено 6 перевірок платників податків з питання дотримання валютного законодавства, за якими встановлено порушення та донараховано пеню за порушення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів на загальну суму 1 228 тис. грн, з них:

- по 4 перевірках узгоджено суму донарахувань в розмірі 568,4 тис. грн, надійшло до бюджету 86,7 тис. грн;

- по 2 перевірках сума донарахувань в розмірі 659,6 тис. грн перебуває в стадії узгодження (термін сплати не настав).

Робота по проведенню перевірок платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів продовжується.

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                           e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

тел.(0472) 33-91-34                                                                           https://ck.tax.gov.ua/