Олександр Скічко представив топ-5 медичних проєктів Черкащини

Дата: 19.01.2022 08:51

Сучасно та фундаментально. Цьогоріч в області розпочнуть втілювати п’ять великих медичних проєктів. Ідеться про будівництво, реконструкцію, облаштування та розширення можливостей ключових медзакладів Черкащини. Про плани розповів очільник ОДА Олександр Скічко на пресконференції.

За його словами, 2022 рік продовжить закладені торік кардинальні зміни в галузі охорони здоров’я Черкащини.

– Цей рік на Черкащині буде роком “Великого будівництва” в медичній галузі, – зазначив очільник області. – У фокусі нашої уваги – п’ять обласних закладів, які надають послуги жителям із усієї області. Обрані нами проєкти втілюватимемо у межах програми Президента #ВеликеБудівництво. Більшість із них масштабні, а тому розраховані на кілька років.  Наша мета – якісний сервіс, сучасна матеріально-технічна база та доступні послуги для всіх жителів Черкащини. .

Черкаська обласна лікарня

Зі стартом будівельного сезону тут продовжать розпочаті минулоріч роботи. Зокрема, в закладі вже утеплили два дев’ятиповерхові корпуси.

– Це має бути заклад із найкращими спеціалістами, матеріально-технічною базою, де всі жителі Черкащини зможуть отримати висококваліфіковані медичні послуги, – наголосив Олександр Скічко. – Тож продовжуємо в закладі #ВеликеБудівництво.

На сьогодні Черкащина – серед кількох областей, де немає єдиної центральної диспетчерської. Структурні підрозділи служби розміщені по всьому місту. Цю ситуацію виправлятимуть уже цьогоріч.

– Ми практично оновили весь автопарк “швидких” торік, на черзі – створення єдиного центру для цієї служби, – відзначив Олександр Скічко. – Новий центр об’єднає всі структурні підрозділи. Завдяки програмі Президента маємо змогу втілити задумане.

Черкаська обласна дитяча лікарня

Одна з «наймолодших» і найсучасніших лікарень області також буде оновлюватися у 2022-2023 роках у межах програми #ВеликеБудівництво.

– Наше завдання – зробити на Черкащині найкращу дитячу обласну лікарню, – зазначив посадовець. – Усі необхідні послуги сконцентруємо тут.

Обласний кардіоцентр входить до п’ятірки кращих в Україні. Щороку тут проводять понад 1,5 тисячі хірургічних втручань. Натепер заклад розташований у єдиному корпусі. Аби покращити умови, тут вже цього року розпочнуть будівництво нового корпусу серцево-судинної хірургії.

– Розпочинаємо #ВеликеБудівництво кардіоцентру, – зауважив Олександр Скічко. – Відкриття нового корпусу дозволить збільшити кількість проведених операцій на відкритому серці у 3 рази – до 4,5-5 тис. Крім того, цей проєкт дозволить на 50% зменшить летальність при інфаркті міокарда.

Черкаський обласний онкологічний диспансер

Водночас в обласному онкологічному диспансері цьогоріч побудують бункер для  лінійних прискорювачів.

– Над цим проєктом працюватимемо у два етапи, – розповів голова ОДА. – Спочатку слід побудувати бункер для обладнання. А потім спільно з обласною радою буде обраний один із варіантів, як придбати лінійний прискорювач.

Також Олександр Скічко зауважив, що в області підтримуватимуть і менш масштабні медичні проєкти.

– Ми маємо допомагати ТГ запускати їхні медичні ланки, амбулаторії, ФАПи, розвивати опорні лікарні, – зауважив він. – Приємно, що зараз на державному рівні дбають про медиків. Кабмін напередодні ухвалив постанову, за якою лікарі вже з січня отримуватимуть заробітну плату не менше 20 тисяч гривень. Молодший медичний персонал – 13 тисяч гривень.