«Вакцинація для черкащан максимально доступна», – Лариса Кошова

Дата: 01.10.2021 08:41

98% усіх ковідних пацієнтів, які нині перебувають на реанімаційному лікуванні, не вакциновані. Це – узагальнена статистика по Україні. Щеплення ж гарантує, що тяжкого перебігу захворювання не буде. На цьому під час брифінгу в ОДА наголосила заступниця очільника області Лариса Кошова.

Нині в області понад 400 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Загальна заповненість ліжок становить 31%.

– Вакцинація – єдиний спосіб зупинити пандемію COVID-19, захистити себе та близьких від захворювання, – наголосила заступниця голови ОДА. – Щеплення максимально доступні, людина самостійно визначає місце й час, коли їй зручно це зробити, є вільний вибір якісних сертифікованих вакцин. 437 тисяч черкащан вже щепилися, з них повністю завершили вакцинацію понад 239 тисяч. Недаремно нинішню пандемію ковіду називають пандемією невакцинованих. Утім наголошу – у цьому питанні кожному з нас треба враховувати науковий підхід, а він укотре доводить, що саме вакцинація – кращий захист від небезпечних інфекційних хвороб.

Нині вакцинуватися в області можна у 100 пунктах щеплення, 32 центрах вакцинації, діють 25 мобільних бригад.

Лариса Кошова додала, що, навіть перехворівши, люди можуть повторно інфікуватися. Натомість удруге хворобу можуть переносити тяжче. Вакцинація формує в абсолютної більшості людей стійкий захист, який дозволяє організму навіть при повторному інфікуванні відреагувати дуже потужно.

– Зараз ми не говоримо про ймовірність карантину, втім фіксуємо з кожним тижнем зростання кількості інфікованих, – наголосила заступниця голови ОДА. – Черкащина – не виняток. Уся країна функціонує у межах адаптивного карантину, адже епідситуація в кожному регіоні – своя. Україна не буде вводити жорсткі карантинні обмеження, втім буде справедливо, якщо вакциновані особи матимуть більше можливостей, аніж ті, хто ще не щепився.

Наразі на Черкащині діють 8 закладів, де приймають ковідних хворих. Тут розгорнуті 1356 ліжок.