«Безбар’єрність має охоплювати всі сфери», – Олександр Скічко

Дата: 17.09.2021 09:08

Черкащина має бути безбар’єрною. Такий пріоритет у роботі підтримує очільник Черкащини Олександр Скічко. На зустрічі з Урядовою уповноваженою із прав осіб із інвалідністю Тетяною Баранцовою він презентував проєкти, які планують або вже втілюють в цій сфері в області.

Він відзначив, що Черкащина серед перших доєдналась до ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо розвитку безбар’єрного простору.

– Зазвичай під безбар’єрністю розуміють фізичну доступність, – відзначив Олександр Скічко. – Але йдеться не лише про пандуси, хоч вони теж важливі. Безбар’єрність має охоплювати всі сфери. Навіть цифрову. І ми на Черкащині це розуміємо. Наразі серед перших напрацьовуємо Обласний план дій із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Інклюзія – це той критерій, який ми обов’язково враховуємо, працюючи над об’єктами Програми Президента #ВеликеБудівництво: від реконструкції будинків культури до відділень лікарень.

Нині в області, додав обласний керманич, будують три інклюзивні майданчики: в Золотоноші, Смілі та Черкасах. Аналогів наразі немає.