«Вакцинація убезпечить від тяжкого перебігу COVID», – Лариса Кошова про епідситуацію в області

Дата: 28.08.2021 08:30

20 випадків інфікування новим штамом коронавірусу «Дельта» зафіксували на Черкащині. Троє з інфікованих нині отримують стаціонарне лікування. Вакцинуватися, аби вберегтися від тяжкого перебігу захворювання, закликала черкащан заступниця очільника області Лариса Кошова.

За її словами, нині в області спостерігається негативна тенденція до збільшення кількості інфікованих. Експерти ВООЗ прогнозують нову хвилю захворювання вже в  листопаді.

– Усі інфіковані «Дельтою» були невакциновані та захворіли на коронавірус уперше, – відзначила посадовиця. – Цей штам має більш складний перебіг і швидше поширюється серед населення. Якщо раніше при захворюванні на коронавірус недужі втрачали нюх, то при «Дельті» такого симптому може й не бути. Температура, лихоманка, біль у м’язах – ці ознаки захворювання зберігаються. Єдиним способом захисту є вакцинація. Тож закликаю кожного подбати про безпеку своїх рідних і вакцинуватися.

Наразі в області доступні всі 4 види вакцин: Moderna, Astra Zeneca, CoronaVac та Pfizer. Діють 98 пунктів щеплень, 25 мобільних бригад і 30 центрів вакцинації населення. Загалом вже провели понад 310 тисяч щеплень.