Вже вчетверте на Черкащині відбудеться культурологічний Kamianka Music Fest

Дата: 07.06.2021 08:32

Вже вчетверте у Кам’янці на Черкащині відбудеться культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest. Цього року вперше Kamianka Music Fest триватиме 2 дні – 19-20 червня і потішить розлогою культурною програмою.

Мета фестивалю – фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до культурної, історичної та природньої спадщини Кам’янки, розвивати і популяризувати українську культуру. Простором для проведення музичного фестивалю традиційно стане парк Кам’янського державного історико-культурного заповідника з парковою сценою та відомою музичною школою.

Арт-перформанс з елементами детективу

Kamianka Music Fest відкриється цікавим перформансом. Минулого року організатори фестивалю і Кам’янська міськрада знайшли фрагменти мозаїки, яка пролежала на подвір’ї місцевої школи 30 років, розшукали її рештки і з’ясували, хто є автором витвору. Мозаїку відновили і розмістили на одній з будівель Кам’янської громади. Урочисте відкриття мозаїки і розпочне фестиваль. А оздоблена стіна стане фотозоною події.

Вічна класика і батл-сюрприз

Класичну сторінку фестивалю прикрасить Ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України. Уславлений високою майстерністю, шляхетним хоровим звучанням, відточеною оркестровою технікою, Ансамбль представить різноманітну програму шедеврів європейської музичної класики під назвою «In Memorem».

Експериментом, результати якого не передбачить жоден експерт, стане музичний батл. Він проводитиметься на фестивалі вперше. Талановиті діти музиканти позмагаються із відомими артистами, зігравши один і той самий відомий класичний твір. Хто зробить це краще? Визначаєте ви!

Брас-квінтет «Київ Брас»

Це майстерне звучання п’ятірки духових інструментів під керівництвом всесвітньо відомого трубача Андрія Ількова і бездоганне відчуття стилю творів самих різних епох. У перший день Kamianka Music Fest брас-квінтет зіграє програму «Від Бароко до джазу».

Джаз для дорослих

Джаз – це велика гра, а коли грають професіонали, байдужим не залишиться ніхто. Джазхедлайнерами Kamianka Music Fest стануть українські джаз-гуру – радіоведучий, музикознавець, джазмен, продюсер і організатор числених джазових фестивалів і, певно, найвідоміший в Україні популяризатор джазу Олексій і гурт Jazz in Kiev Band у супроводі чарівної джазової вокалістки Laura Marti, глибокий оксамитовий тембр якої неможливо ані сплутати, ані забути.

Зірковий дует

Українському віртуозу-піаністу Юрію Коту аплодують в Японії, Польщі, Казахстані, Італії, Словаччині, Югославії, США, Німеччині. Майстер-трубач Андрій Ільків виступав перед слухачами Європи і США, Китаю, ОАЕ та Індії, йому підкорилися труби in B, in C, in D, in Es, флюгельгорн, труба-пікколо, корно да каччіа. Цього року на Kamianka Music Fest зіркові музиканти гратимуть разом.

Лінія Жадана

Мальовнича земля Черкащини свого часу полюбилася Олександру Пушкіну, який неодноразово приїздив у Кам’янку. Тож на підтримку поетичних традицій під час Kamianka Music Fest в гроті Декабристів, який іще називають Пушкінським, відбудуться читання українських митців. Перший день фестивалю завершиться виступом поета, прозаїка, громадського активіста, без перебільшення живого класика сучасної літератури Сергія Жадана з проектом «Лінія Маннергейма».

Альтернативний фінал

Цього року вперше Kamianka music fest завершиться під звуки альтернативної музики. Сцену представлятимуть два молодих колектива із міста Київ. Марія і Магдалина — театральна меса від учасниць ЦСМ “ДАХ” та гурту ЦеШо, Надії Голубцової та Марусі Іонової.