Увага!!!Щодо запобігання потрапляння твердих побутових відходів водні об'єкти на території Стеблівської ТГ

Дата: 28.05.2021 14:07

УВАГА! Щодо запобігання потрапляння твердих побутових відходів в водні об’єкти на території Стеблівської ТГ

З метою попередження негативного впливу на екологічну ситуацію, створення сприятливого режиму на водних об’єктах, попередження їх засмічення, забруднення, вичерпання, відповідно до статей 60,61 Земельного кодексу України, статей 88, 89 Водного кодексу України в прибережній захисній смузі забороняється:

- розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження та заліснення), ведення

садівництва і городництва;

- зберігання  та застосування пестицидів і добрив;

- влаштування літніх таборів для худоби;

- будівництво будь-яких споруд;

- миття і обслуговування транспортних засобів і техніки;

влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва;

- скидання неочищених стічних вод.

Непридатні для експлуатації споруди та об'єкти, які знаходяться в прибережній смузі, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережної захисної смуги.

Порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. Підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.

Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства, не звільняє винних від збору за спеціальне водокористування, а також від необхідності здійснення заходів щодо ліквідації шкідливих наслідків.

Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.