A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Стеблівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Експертний висновок постійної депутатської комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку щодо проекту рішення Стеблівської селищної  ради « Про встановлення земельного податку» та аналіз регуляторного впливу до нь

Дата: 15.04.2021 17:03
Кількість переглядів: 53

 

СТЕБЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

виконавчий комітет

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

вул. Партизанська, 4, смт Стеблів, 19451,тел./факс(04735) 5-90-90, 5-90-14

E-mail:steblivsr@ukr.net       Код ЄДРПОУ 04410976

 

 

 

На №

 

від

 

 

Експертний висновок

постійної депутатської комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку щодо проекту рішення Стеблівської селищної  ради «Про встановлення земельного  податку» та аналіз регуляторного впливу до нього

 

  Відповідальна комісія – постійна комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально - економічного розвитку Стеблівської селищної ради (надалі – постійна комісія), статтями 4, 8, 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглянула проект рішення Стеблівської селищної ради «Про встановлення земельного  податку» та аналіз регуляторного впливу  до нього. За результатами розгляду, встановила наступне.

 

         1.Відповідність проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Проаналізувавши проект регуляторного акта, постійна комісія визначає наступне.

         В цілому при підготовці проекту регуляторного акту витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік (рішення Стеблівської селищної ради від 26.11.2020 № 2-4/VІII, строк підготовки протягом І півріччя 2021 року), оприлюднено розміщено на офіційному веб-сайті Стеблівської територіальної громади в мережі Інтернет https://steblivska-gromada.gov.ua/).

         Відповідно до графіка проведення робіт з регуляторної процедури:

  • 15.04.2021 року розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта на офіційному веб-сайті громади в мережі Інтернет https://steblivska-gromada.gov.ua/) та районній газеті «Надросся» від 15.04.2021 року  № 15   ( 12343).

Механізм вирішення проблеми, запропонований у проекті відповідає потребам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив.

Крім того, проект передбачає забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів та балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Таким чином, проект регуляторного акта – проект рішення селищної ради «Про встановлення земельного  податку » відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

2. Відповідність проекту регуляторного акта вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

         Стосовно вищевказаного проекту рішення розроблено аналіз регуляторного впливу, який був підготовлений до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

         Даним аналізом регуляторного впливу визначено та проаналізовано проблему, яку пропонується розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінено важливість цієї проблеми, обґрунтовано, чому визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання, або  визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою діючих регуляторних актів, та розглянуто можливість внесення змін до них. Визначено очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснено розрахунок очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.

         Визначено цілі державного регулювання, та оцінено усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин, аргументовано переваги обраного способу досягнення встановлених цілей. Описано механізми і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта та обґрунтовано можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта, та доведено, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та держави, а вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

         Оцінено можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги, та ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

         Обґрунтовано строк чинності регуляторного акта, визначено показники результативності регуляторного акта та заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

 

 

 

            Узагальнений висновок

 

Розглянувши проект регуляторного акта та аналіз його регуляторного впливу, постійна комісія селищної ради вважає, що проект рішення селищної ради «Про встановлення земельного  податку»  та аналіз його регуляторного впливу підготовлені у відповідності до вимог статей 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

Голова відповідальної комісії –

постійної комісії Стеблівської

селищної ради з питань планування,

фінансів, бюджету,

та соціально-економічного розвитку                              В.РУДЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь