Важлива інформація!!!

Дата: 19.01.2021 09:43

МОЗ підготувало нові норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Відповідно до Порядку окремо приділено увагу організації харчування відповідно до якого керівники закладів освіти та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку матимуть можливість вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу, - впроваджувати кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку в оренду для організації харчування дітей.

Виконуючи норми Порядку та Закону України «Про освіту», виконавчий комітет Стеблівської селищної ради прийняв рішення щодо закупівлі послуги з організації та забезпечення харчуванням учнів шкіл та НВК за державні кошти ( послуги їдалень).

У зв’язку із змінами в організації харчування середньоденна вартість одного обіду повинна становити:

- для учнів 1-4 класів - 27 (двадцять сім) грн.,

- учні 5-11 класів - 27 (двадцять сім) грн.,

- для вихованців НВК та ЗДО «Росинка» – 34 (тридцять чотири) грн.

Оплата за харчування учнів 1-4 класів, учнів 5-11 класів, вихованців НВК та ЗДО «Росинка» виконавчого комітету Стеблівської селищної ради здійснюється Замовником шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Виконавця згідно актів виконаних робіт в розмірі:

- 60% для учнів 1-4 класів та 40% від вартості харчування на день вносять батьки або особи, які їх заміняють;

- 40% для учнів 5-11 класів та 60% від вартості харчування на день вносять батьки або особи, які їх заміняють;

- 60% для дошкільнят у дитячому садку та в складі навчально-виховних комплексів та 40% від вартості харчування на день вносять батьки або особи, які їх заміняють відповідно до ЗУ «Про дошкільну освіту»;

- 100% для всіх дітей пільгових категорій (дітей із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких є учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО);

- 50% від розміру батьківської плати для всіх дітей пільгових категорій (дітей – напівсиріт, дітей сім’ї, яка має статус «Багатодітна сім’я», дітей, батьки яких є учасниками АТО).

На виконання Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (ХАССП), затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2012 № 1704/22016 (зі змінами) та з метою запровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах ХАССП, з метою ідентифікації небезпечних факторів і заходів контролю, що важливі для безпечності харчових продуктів, запобігання харчових отруєнь дітей та виконання санітарно-гігієнічних правил, на об’єктах харчування закладів освіти району впроваджується та використовується схема виробничого контролю, заснована на принципах системи ХАССП.

Система НАССР ( «Hazard Analysis and Critical Control Point» - Аналіз небезпечних чинників та критичні контрольні точки) - це пряма і логічна система контролю, заснована на запобіганні небезпек.

Суть її у наступному: на усіх стадіях виробництва конкретного харчового продукту, починаючи від приймання сировини і закінчуючи реалізацією готової продукції, для кожної технологічної операції, необхідно виявити небезпечні чинники, які можуть загрожувати безпеці продукції і забезпечити управління процесами так, щоб виключити вплив цих факторів.