Об'єднання для населених пунктів Стеблівської територіальної громади – шлях до покращення життєдіяльності її мешканців

Дата: 18.09.2017 16:55

Зміни, що відбуваються в державі в процесах децентралізації влади не оминають і органи місцевого самоврядування.

Фінансова підтримка з боку держави громад, які  добровільно об'єдналися направлена на подальший розвиток населених пунктів та в кінцевому рахунку спрямована на покращення соціально – економічного та культурного розвитку територій, задоволення побутових та інших потреб її жителів.

Цьогоріч держава надає відчутну підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд. грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2015 №200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад», зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 410, передбачає спрямування коштів на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності (у тому числі на виготовлення проектної та містобудівної документації), а саме:

• підвищення якості адміністративних послуг: створення центрів надання адміністративних послуг, сучасних систем організації управління громадою - комунікаційних мереж, баз даних, систем оповіщення населення;
  • реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ з метою їх використання відповідно до повноважень та потреб об’єднаних територіальних громад з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій;
  • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт доріг, мостів, переходів комунальної форми власності, що поліпшують доступність жителів до об’єктів та установ, у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
  • закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення для комунальних підприємств, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення;
  • будівництво водогонів, систем водовідведення, нових полігонів твердих побутових відходів та рекультивацію територій сміттєзвалищ тощо;
  • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт інших об’єктів, які є важливими для посилення спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади, належного рівня безпеки та цивільного захисту громади.

Основний принцип субвенції – забезпечення пропорційності використання коштів на населені пункти територіальної громади.

Відповідно до вище зазначеної Постанови Стеблівській об'єднаній територіальній громаді на 2017 рік передбачені кошти з державного бюджету в сумі 3254 тис. грн. Кошти надані державою громаді, згідно прийнятого рішення сесією селищної ради були розподілені пропорційно до чисельності населення, яка склалася на 01.01.2017 року в кількості 6927 осіб. В розрахунку на одного мешканця громади це становить по  470 грн.

На підставі поданих пропозицій від в.о.старост населених пунктів громади та Стеблівського селищного голови, відповідно до пріоритетних напрямків Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стеблівської об'єднаної територіальної громади  на 2017 рік, були визначені та розглянуті на засіданні виконавчого комітету селищної ради об'єкти і заходи на які повинні бути спрямовані кошти державної субвенції та винесені на розгляд чергової сесії ради.

Відповідно до прийнятого рішення Стеблівської селищної ради від 22.03.2017 №4-3/VII «Про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стеблівської об'єднаної територіальної громади  на 2017 рік», затвердженої рішення селищної ради від 30.12.2016 №1-15/VII у додатках 1 та 2 до Програми були затверджені об'єкти, на які будуть спрямовані кошти субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури населених пунктів, а саме:

• Капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу „Росинка“ з утепленням фасаду в смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області по вулиці Шкільна, буд. 9“ (із застосуванням комплексного підходу з енергозбереження) загальною вартістю 933,985 тис. грн;
  • Капітальний ремонт вулиці Дуплія с. Сидорівка Корсунь - Шевченківського району Черкаської області“ загальною вартістю 401,348 тис грн;
  • Капітальний ремонт вулиці Чіковані с. Яблунівка Корсунь - Шевченківського району Черкаської області“ загальною вартістю 524,573 тис. грн;
  • Капітальний ремонт вулиці Тараса Шевченка (1 ділянка) смт. Стеблів Корсунь - Шевченківський район Черкаська область“ (коригування) загальною вартістю 1182,095 тис. грн;
  • Капітальний ремонт вулиці Шевченка с. Шендерівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області“ загальною вартістю 414,728 тис. грн.

Крім державних коштів на формування  інфраструктури були спрямовані кошти бюджету Стеблівської об'єднаної територіальної громади, зокрема на капітальний ремонт вулиці Тараса Шевченка в смт Стеблів ( 1 ділянка) в сумі 202,729 тис. грн., на благоустрій населених пунктів громади: сіл Комарівка та Хильки, зокрема на поточний ремонт вулиць Мічуріна, Гоголя та Маяковського в селі Комарівка у сумі 199 тис. грн. та вулиці Благовісна села Хильки – 199 тис. грн.

У серпні 2017 року кошти субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури населених пунктів Стеблівської об'єднаної територіальної громади надійшли на рахунки в управлінні Державної казначейської служби, як і передбачалося – в сумі 3254 тис. грн.

Наразі кошти використовуються шляхом виконання робіт, відповідно до робочих проектів будівництва, затверджених рішеннями селищної ради.

Стеблівський селищний голова                                                 О.Данільченко