Держпродспоживслужба: найчастіше протиепідемічні заходи порушують в закладах громадського харчування

Дата: 22.07.2020 22:36

На виконання доручень Кабінету Міністрів України, Держпродспоживслужби з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжує здійснювати санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарних норм і правил, протиепідемічних заходів на підконтрольних об’єктах, інформують в структурі.

Зокрема, упродовж минулого тижня фахівці Держпродспоживслужби області спільно з представниками Національної поліції, із залученням засобів масової інформації, проведено 519 моніторингових перевірок соціально-значущих об’єктів, порушення санітарних норм і правил, протиепідемічних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України, були виявлені на 178 з них (34,3 %).

Зокрема, перевірено:

закладів продовольчої торгівлі – 294, у 109 (37,1 %) були виявлені порушення;

агропродовольчих  ринків – 22, у 4 (18,2 %) були виявлені порушення;

закладів непродовольчої торгівлі – 106, у 28 (26,4 %) були виявлені порушення;

закладів громадського харчування – 60, у 29 (48,3 %) були виявлені порушення;

перукарень та салонів краси – 13, у 3(23,1 %) були виявлені порушення;

закладів дошкільної освіти – 10, у 2 (20,0 %) виявлені порушення;

інших об’єктів – 14, у 5 (37,7 %) виявлені порушення.

Найбільш характерні порушення: не дотримання дезінфекційного, маскового режиму, соціального дистанціювання, не організовано проведення  температурного скринінгу працівників,  не обладнані місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту з подальшою утилізацією.

За наслідками проведених перевірок склали 52 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам підприємств, установ направлено 176 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, направлено 78 інформацій, до правоохоронних органів – 3.