На Черкащині затвердили обласну програму підтримки сім’ї до 2024 року

Дата: 17.06.2020 09:08

Обласну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2024 року затвердили на засіданні сесії обласної ради, що відбулось днями в Будинку рад.

В Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА кажуть, що за мету взяли збереження традиційних сімейних цінностей, посилення мотивації до реєстрації шлюбів, свідомого народження і виховання дітей, підвищення соціального захисту сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, а також поєднання зусиль в цьому напрямку центральних і місцевих органів виконавчої влади, активізацію діяльності органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань.

Координацію заходів у межах програми покладають на зазначене Управління. Ця структура спільно з кількома іншими планує втілити в подальшому низку запланованих заходів, що сприятимуть підвищенню престижу сім’ї, утвердженню пріоритетності сімейних цінностей, а ще підготовці молоді до подружнього життя, народження дітей, запобіганню сімейного неблагополуччя, наданню допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Яким же чином планують досягти поставлених цілей?

Поміж запланованих заходів такі:

– засідання за круглим столом, брифінги, семінари, спрямовані на збереження та популяризацію національних культурних сімейних традицій і цінностей, підвищення престижу багатодітних сімей;

– проведення  інформаційно-просвітницької кампанії спрямованої на розвиток та підтримку сім’ї;

– підготовка та видання інформаційних збірників з питань сім’ї, підготовки молоді до життя в подружжі, усвідомленого батьківства тощо;

– виготовлення та розміщення зовнішньої реклами, спрямованої на розвиток та підтримку сім’ї, збереження орієнтації населення на сімейний спосіб життя;

– проведення заходів спрямованих на підготовку сімей до відповідального батьківства;

– проведення спільних тематичних рейдів із метою своєчасного виявлення дітей, над якими вчинено насильство;

– проведення профілактичної роботи серед вагітних жінок, матерів та членів їхніх сімей щодо провідної ролі сім’ї в утриманні та вихованні дітей, відповідального батьківства;

– проведення обласних  відповідних акцій та свят та ще низка інших заходів.

Управління у справах сім?ї, молоді та спорту планує долучити до реалізації такі структури: Управління охорони здоров’я ЧОДА,Службу у справах дітей облдержадміністрації; Управління освіти і науки ОДА; Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаський обласний центр для сім’ї, дітей та молодіГУНП в областіта ін.