НА ЧЕРКАЩИНІ ТРИВАЄ ЗАБОРОНА ПРОМИСЛОВОГО ВИЛОВУ РИБИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ НЕРЕСТОМ

Дата: 09.04.2020 08:43

Фото без описуФото без опису

Терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період в 2020 році на внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах Черкаської області та на Кременчуцькому водосховищі в межах Черкаської та Кіровоградської областей.

Для любительського та спортивного рибальства:

- на Кременчуцькому водосховищі з 22 березня по 31 травня 2020 року;

- у корінних водах з 22 березня по 11 травня 2020 року;

- у придатковій системі з 22 березня по 21 червня 2020 року.

Для промислового рибальства:

- на Кременчуцькому водосховищі з 17 березня по 09 червня 2020 року;

- у корінних водах з 17 березня по 20 травня 2020 року;

- у придатковій системі з 17 березня по 30 червня 2020 року.

Терміни заборони на лов (добування) раків у рибогосподарських водних об'єктах Черкаської області та на Кременчуцькому водосховищі в межах Черкаської та Кіровоградської областей у період виношування ікри, личинок, першої і другої линьок з 17 березня по 30 червня та з 25 серпня по 30 вересня 2020 року.

Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених місцях порушники притягуватимуться до адміністративної відповідальності за ст. 85 частина 3 КУпАП і підлягають штрафу 170 грн. Якщо ж лов відбувався забороненими знаряддями лову – сіткою, острогою, павуком, то за таке порушення передбачена відповідальність за ст. 85 частина 4 КУпАП і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 грн.

Придбання чи збут риби в нерестовий період тягне за собою відповідальність за ст. 88 частина 1 КУпАП і за рішенням суду штраф становить 255 грн. з конфіскацією всього товару.

Незаконне заняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 249 ККУ у вигляді штрафу 1700 грн. або обмеження волі на строк до 3-х років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Ті самі дії, скоєні особою раніше судимою за аналогічний злочин карається штрафом 3400 грн. або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той же самий строк з конфіскацією знарядь промислу та всього здобутого.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови КМУ №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: краснопірка – 68 грн., плітка – 85 грн., линок – 119 грн., лящ – 170 грн., білий амур – 255 грн., товстолоб – 255 грн., сазан – 306 грн., щука – 340 грн., сом – 425 грн., судак – 510 грн..

За інформацією із Черкаського рибоохоронного патруля