УВАГА! Не спалюйте суху траву та сміття!

Дата: 09.04.2020 08:23

УВАГА! Не спалюйте суху траву та сміття!

Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.

Слід бути особливо обережними з вогнем:

очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;

не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;

не залишати вогнище без нагляду;

не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено.

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

Згідно статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років!!!!

Дії по самовільному спалюванню сухої трави є порушенням вимог Законів України “Про охорону атмосферного повітря” (ст.16), “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.12; 22) та правил пожежної безпеки. Адже за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф – на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.