Лариса Кошова щодо протидії коронавірусу на Черкащині – у цифрах

Дата: 30.03.2020 08:30

У Черкаській області минає вже 18-й день карантину.

Начальниця Управління охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова інформує про розроблений обласною владою чіткий план протидії коронавірусу, зокрема у сфері охорони здоров‘я.

Так, на запобігання поширенню COVID-19 із резервного фонду було виділено 5 млн грн. Кошти розподілили як на закупівлю тестів, медикаментів, так і на придбання засобів індивідуального захисту для медиків та бензину для бригад “швидкої”.

Куди та скільки коштів спрямовано?

?? закупівля швидких тестів на грип та короновірус (220 штук) – 62,6 тис. грн;
?? придбання засобів індивідуального захисту для лікарів (закуплено 2229 комплектів, окуляри, щитки) – 681,7 тис. грн. Водночас планується закупівля ще 2715 комплектів та інших ЗІЗ на загальну суму 685,6 тис. грн;
?? на придбання обладнання виділено 1 млн грн. Планується закупити апарат ШВЛ – 1 шт, монітори пацієнтів – 4 шт, кисневі концентратори – 3 шт. Нині завершується укладання договорів на їх придбання;
?? закупівля дезінфікуючих засобів – вже закуплено на суму 160,8 тис грн, укладено договора на суму 185,4 тис. грн;
?? придбання медикаментів – закуплено на суму 446,9 тис. грн, укладаються договори ще на 995,9 тис. грн;
?? на витратні матеріали – придбано на 76,9 тис. грн, укладено договора на 52,7 тис. грн;
?? на бензин для бригад ЕМД виділено 198,7 тис. грн.

Де приймають хворих на коронавірус?

В області визначені лікарні так званої 1 хвилі. Це:
КНП „Черкаська міська інфекційна лікарня“;
КНП „Уманська міська лікарня“ Уманської міської ради;
КНП „Золотоніська районна багатопрофільна лікарня“;
КНП „Черкаська центральна районна лікарня“;
КНП „Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів
М. С. і О. С. Коломійченків“;
КНП „Черкаська обласна лікарня“ для лікування важких хворих на пневмонії COVID-19.

Зараз в області два медичні заклади надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією. Це КНП “Черкаська міська інфекційна лікарня” та КНП “Уманська міська лікарня”.
При збільшенні кількості пацієнтів хворих на коронавірус до роботи залучатимуться наступні лікувальні заклади 1 хвилі.

Критерії для вибору таких лікарень наступні:

??є щонайменше 4 апарати штучної вентиляції легень;
??є централізована подача кисню;
??є відділення інтенсивної терапії;
??є Інфекційне відділення;
??є 4 і більше лікарів-анестезіологів;
??є 4 та більше лікарів терапевти/педіатри/
інфекціоністи;
? є все обладнання, яке вимагали в терапевтичному пакеті при укладенні договорів з НСЗУ;
?? є місця для ізоляції хворих.

Надавати допомогу хворим готові 92 лікарі екстреної медичної допомоги, 441 сімейний лікар, 61 лікар-інфекціоніст, 172 лікаря-анестезіолога та інші медичні працівники.

Також в області починають діяти мобільні медичні бригади. Вони приїжджають додому до черкащан, які мають підозру на коронавірус, й здійснюють забір матеріалів. Відібрані зразки відправляють до обласного лабораторного центру на ПЛР-дослідження. Результат пацієнт отримує вже за добу. Таким чином, мобільні медичні бригади стримують поширення коронавірусної інфекції, адже мобільність імовірно заражених черкащан буде обмежено.

Друзі, дотримуймося карантину! І пам’ятаймо – від нашої свідомості може залежати чиєсь життя. Зараз не час для розваг у громадських місцях, пікніків чи зустрічей з друзями.

Самоізоляція – найефективніший спосіб уберегтися!

Інформує Прес служба Черкаської ОДА