Для Черкащини передбачили понад 30 млн грн дежсубвенції на придбання шкільних автобусів та удосконалення шкільних харчоблоків

Дата: 18.03.2020 18:36

Розпорядженням Кабінету Міністрів України для Черкащини передбачений додатковий обсяг освітньої субвенції. Зокрема, область отримає 18,4 млн грн на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, 11,3 млн грн на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти. Ще 500 тис. грн спрямують на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, інформують у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Наразі у Департаменті освіти і науки узагальнили всі пропозиції органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які відповідають зазначеним критеріям,та надіслали їх на погодження до Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, планується здійснити ремонт санітарно-гігієнічних приміщень у закладах освіти 2 ОТГ; здійснити придбання обладнання для харчоблоків у 54 закладах з 8 районів, 4 міст і 24 ОТГ; закупити 20 шкільних автобусів для 4 районів і 14 ОТГ.

Використання освітньої субвенції здійснюється на засадах співфінансування, відзначають в Департаменті. Так, ремонт та придбання обладнання для їдалень або забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти здійснюватиметься за таким розрахунком:

– для закладів, розташованих у містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах з адміністративним центром у місті обласного значення та фінансування яких здійснюється з обласного бюджету, не більш як 70 відсотків − за рахунок освітньої субвенції та не менш як 30 відсотків − за рахунок коштів місцевих бюджетів;

– для закладів, розташованих у районах та об’єднаних територіальних громадах, не більш як 90 відсотків − за рахунок освітньої субвенції та не менш як 10 відсотків − за рахунок коштів місцевих бюджетів;

Закупівля шкільних автобусів відбуватиметься за формулою: 50 відсотків − за рахунок освітньої субвенції та 50 відсотків − за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) здійснюється для закладів освіти з числа:

1) опорних закладів освіти з кількістю учнів не менше 200 осіб (без урахування учнів у філіях);

2) закладів освіти, розташованих в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громад з адміністративним центром у місті обласного значення, з кількістю учнів не менше 400 осіб, а також закладів освіти, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету;

3) закладів освіти, розташованих у районах та об’єднаних територіальних громадах, із кількістю учнів не менше 200 осіб.

Придбання шкільних автобусів, обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється для закладів освіти  у такій черговості:

1) опорні заклади освіти, заклади освіти, які оптимізовані/ об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/реорганізовані протягом 2020 року;

2) заклади освіти з кількістю учнів 100 та більше, що мають учнів, які відповідно до законодавства потребують підвезення;

3) інші заклади освіти.

Забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів освіти здійснюється для закладів освіти з кількістю учнів 1-4 класів не менше 20 осіб, в яких відсутні туалети в приміщеннях будівель (корпусів), де проводяться навчальні заняття.