Дата: 09.03.2020 16:13

206 - ту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Стеблівській ОТГ. До пам’ятника Кобзареві традиційно поклали живі квіти.
Тарас Григорович Шевченко - український поет, художник, прозаїк, етнограф, революціонер-демократ, діяч українського національного відродження. Народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області в сім'ї кріпосного.
У 1840 році вийшла перша збірка віршів «Кобзар», куди увійшло вісім поетичних творів. Книга розійшлася за два тижні і стала дуже популярною. Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) і «Гамалія» (1844). У 1847 році за свої вірші Тарас Шевченко був заарештований і відправлений у заслання із забороною писати і малювати.
Помер поет 10 березня 1861 року в віці 47 років. Прах Тараса Шевченка, відповідно до його «Заповіту», перевезений до України і похований на Чернечій горі біля Канева.