Туристичні об`єкти у Стеблівської селищної об`єднаної територіальної громади, які можна запропонувати для відвідування туристам, що подорожують Черкаською областю

Дата: 13.11.2019 09:29

Туристичні об’єкти у Стеблівської селищної об’єднаної територіальної громади,  які можна запропонувати для відвідування туристам, що подорожують Черкаською областю

Назва

населеного

пункту

Назва туроб’єкту чи локації

Характеристика/

опис

ПІБ контактної особи та її телефон

1.

смт Стеблів

Літературно-меморіальний музей І.С.Нечуя-Левицького – філія Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника

Музейний заклад відкрито у 1960 році. Присвячений він життю і творчості видатного українського письменника, прозаїка, перекладача, громадського діяча -Івана Нечуя-Левицького.

Загальна площа музейного закладу — 175 м².

Музей налічує 5 кімнат:
• І зал — побут, родинний уклад сім'ї Левицьких, речі побутового вжитку: настінний годинник, фотографії, картини, книги, сімейний альбом;
• ІІ, ІІІ зали — висвітлюють дитячі та юнацькі роки, початок педагогічної діяльності письменника;
• IV зал — відтворено робочий кабінет київської квартири І. С. Нечуя-Левицького;
• V зал (меморіальний) — присвячений вшануванню пам'яті Івана Семеновича Нечуя-Левицького.
 Крім власне музею, до меморіального комплексу відноситься так звані «іменні» скелі Нечуя Левицького та Адама Міцкевича: скелі «Бурлачка», «Сфінкс», які височать над плесом Росі, впорядковані могили батька і діда письменника — священиків Стефана і Симеона Левицьких. Поряд із приміщенням музею встановлено бронзове погруддя письменнику, а неподалік — пам'ятник Нимидорі, героїні повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря».
Музей працює щоденно з 8.00 до 17.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00). Заклад не працює на державні свята, 1 та 7 січня, на Великодень та Трійцю.

вул.Партизанська,4 смт Стеблів Корсунь-Шевченківський район Черкаська область

Завідувач

музейним закладом —  Хаврусь Андрій Сергійович

(098) 448-54-59

2.

Спасо-Вознесенський храм Черкаської єпархії Української правосланої церкви

Храм має величезне значення не лише для духовного життя селища, але й для повноти збереження пам'яті про Івана Семеновича Нечуя-Левицького: адже храм побудовано саме на тому мальовничому місці, на крутому березі легендарної річки Рось, де до 30-х років минулого століття стояла стара церква, а біля неї поховані священики Левицькі – рідні дід і батько великого українського патріота. Їх могили збереглися досі біля вівтарної стіни новозбудованого храму і дбайливо доглянуті прихожанами.
Храм освячений 17 травня 2015 року. Майже 5 років тривало будівництво храму, всі бажаючі могли долучитися до цієї святої справи. Виріс дійсно величний храм висотою 37 м, довжиною 20 м, побудований без кутів, як символ безкінечності життя, віри. Прихожанам дуже подобається їх храм – архітектура, чудова акустика, ангельське звучання церковного співу.  Розташований Вознесенський храм у мальовничому місці Стеблева, на крутій гранітній скелі над Россю. Унікальна і його архітектура: в усій будівлі немає жодного прямого кута, всі лінії і форми плавно заокруглені. За задумом архітектора споруда має гармонійно вписуватися в чудову навколишню природу.

вул.Партизанська,10 смт Стеблів Корсунь-Шевченківський район Черкаська область

Протоієрей Микола Прикотенко

(096) 926- 45-68

3.

смт Стеблів

Спасо-Преображенський жіночий монастир Черкаської єпархії Української православної церкви

вул. 8 Березня, 9 а, смт Стеблів Корсунь-Шевченківський район Черкаська область

Ігуменя Манефа

(Герасименко),

+38(04735)5-98-76

4.

с.Шендерівка

Народний краєзнавчий музей

Експозиції розміщені у 3-х залах Шендерівського сільського будинку культури: 1 зала –період старожитності, 2 зала охоплює період Великої Вітчизняної війни, 3 зала – після воєнний період і сучасна історія села.

Музей працює щоденно з 15.00 до 17.00 ( пятниця з 17.00 до 19.00.). Субота, неділя – вихідні дні.  Заклад не працює на державні свята, 1 та 7 січня, на Великодень та Трійцю.

вул.Соборна, с.Шендерівка Корсунь-Шевченківський район Черкаська область

Завідувач музею -  Кодола