Рішення "Про затвердження ставок туристичного збору на 2020 рік"

Дата: 30.06.2019 21:30
Кількість переглядів: 1868

 

СТЕБЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ТРИДЦЯТЬ ТРЕТЯ СЕСІЯ  СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

Від  25.06.2019

 

    № 33-4/VII

                                                                   

 

Про затвердження ставок туристичного збору

на 2020 рік

 

Відповідно до статті 26, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування України”, статті 143 Конституції України, пункту 4,4 статті 4, статей 7,10, пунктів 12.3,12.4 статті 12, статей 268, Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», лист Державної регуляторної служби України № 1981/0/20-19 від 29.03.2019 року, враховуючи висновок  постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, з метою наповнення доходу селищного бюджету, селищна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити на території Стеблівської селищної ради (ОТГ), що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Стеблівської ОТГ, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі) для внутрішнього туризму для юридичних осіб 0,3 %,  фізичних осіб 3 %; для в’їзного туризму для юридичних осіб 0,3 % та фізичних осіб 3 %.

 2.Затвердити елементи про туристичний збір на території  Стеблівської селищної ради (ОТГ), як додаток до рішення, що додається. (додаток 1)

3. Оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації, а саме в районній газеті «Надросся» та на офіційному веб – сайті Стеблівської ОТГ  за адресою: https://steblivska-gromada.gov.ua/.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

5.Рішення набирає чинності  01 січня 2020 року.

 

 

Селищний голова                                                                           О.ДАНІЛЬЧЕНКО

 

 

 

Додаток 1

до рішення Стеблівської

селищної ради від

25.06.2019 року № 33-4/VII

 

Елементи про туристичний збір

 на території Стеблівської селищної ради (ОТГ) на 2020 рік, як додаток до рішення

 

 

  1. Платники туристичного збору

 

         1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Стеблівської об’єднаної територіальної громади, на якій діє рішення Стеблівської  селищної ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), згідно пункту 268.2.1. статті 268. Податкового кодексу України.

         1.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму;

б) особи визначені підпунктом «в» підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі),  що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

 в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурнооздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

2. Ставка туристичного збору

 

         2.1. Ставка збору встановлюється за рішенням Стеблівської  селищної ради, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі),  у розмірі 0,3 відсотка - для внутрішнього туризму та 3 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення згідно пункту 268. 3. статті 268 Податкового кодексу України .

 

3.База справляння туристичного збору

 

         3.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) згідно пункту 268.4. статті 268 Податкового кодексу України.

 

4. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

 

         4.1. Справляння збору здійснюється з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі) згідно пункту 268.5. статті 268 Податкового кодексу України :

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

 б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

         4.2. Справляння збору здійснюється такими податковими агентами згідно пункту 268.5.2. статті 268 Податкового кодексу України :

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 пункту 7 цього Положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Стеблівською селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з радою.

 

5. Особливості справляння збору

 

         5.1. Платники збору згідно пункту 268.6. статті 268 Податкового кодексу України сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Стеблівської селищної ради. За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

         5.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Стеблівської селищної ради.

         5.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податкового кодексу України порядку.

 

6. Порядок сплати туристичного збору

 

         6.1. Згідно пункту  268.7. статті 268 Податкового кодексу України податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення Стеблівської селищної ради. Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

          6.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

         6.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу згідно пункту 268.7. статті 268 Податкового кодексу України.

 

 

7. Відповідальність платників туристичного збору

 

         7.1. Платники туристичного збору несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум туристичного збору, а також за своєчасність подання податкових декларацій згідно Податкового кодексу України.

 

 

Селищний голова                                                                           О.ДАНІЛЬЧЕНКО

 

 

 

Вик. Царенко Ю.Ю.

(04735 5 -90-14)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь