Проект рішення "Про затвердження ставок транспортного податку на 2020 рік"

Дата: 30.05.2019 10:10
Кількість переглядів: 743

 

 

СТЕБЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕСІЯ                   СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

 

Від

 

 

                                                             №

 

Про затвердження ставок транспортного

податку на 2020 рік

 

Відповідно до статті 26, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування України”, статті 143 Конституції України, пункту 4,4 статті 4, статей 7,10, пунктів 12.3,12.4 статті 12, статті 267, Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», лист Державної регуляторної служби України № 1981/0/20-19 від 29.03.2019 року, враховуючи висновок  постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, з метою наповнення доходу селищного бюджету, селищна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Встановити ставку транспортного податку на території Стеблівської селищної ради (ОТГ) на 2020 рік в розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, з року випуску яких минуло не більше 5 років ( включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальних заробітних плат, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року .

2.Затвердити елементи про транспортний податок на території Стеблівської селищної ради (ОТГ) на 2020 рік, як додаток до рішення (додаток 1)

3. Оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації, а саме в районній газеті «Надросся» та на офіційному веб – сайті  за адресою: https://steblivska-gromada.gov.ua/.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію з питань

 планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку

5.Рішення набирає чинності  01 січня 2020 року.

 

 

Селищний голова                                                                           О.ДАНІЛЬЧЕНКО

 

 

 

 

Додаток 1 до рішення

                                                       

 

Елементи

про транспортний податок

на території Стеблівської селищної ради (ОТГ)

на 2020 рік, як додаток до рішення

 

  1. Платники податку

 

         1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України є об'єктами оподаткування.

 

  1. Об'єкт оподаткування

 

         2.1 Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно)  та середньо ринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати.

 

  1. База оподаткування

 

         3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України.

         3.2. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України.

 

  1. Податковий період

 

         4.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року згідно пункту 257.5.1. Податкового кодексу України

 

  1. Порядок обчислення та сплати податку

 

         5.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку згідно пункту 267.6. Податкового кодексу України.

         5.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

         Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

         Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

         5.3. Компетентні органи зобов'язані до 1 квітня року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку згідно пункту 267.3.1. статті 267 Податкового кодексу України.

         З 1 квітня  року компетентні органи  зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

         5.4. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

         5.5.У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

         Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

         5.6. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

  1. Порядок сплати податку

 

         6.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України згідно пункту 267.1. статті 267 Податкового кодексу України .

 

7. Строки сплати податку

         7.1. Транспортний податок сплачується згідно пункту 267.8.1. статті 267 Податкового кодексу України:

         а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

         б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

 

 

Селищний голова                                                                           О.ДАНІЛЬЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вик. Царенко Ю.Ю.

(04735 5- 90 -14)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь