"Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий. Сади цвітуть. В березах бродить сік. Це солов"їна опера, Ла Скала! Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік." Л. Костенко

Дата: 26.04.2019 14:12

26 квітня 2019 року біля Пам’ятного знаку «Нашим землякам ліквідаторам аварії на ЧАЕС» Стеблівська громада зібралася для вшанування пам’яті загиблих внаслідок техногенної катастрофи, яка лишила темний слід в історії сучасного суспільства.

Селищний голова Олексій Данільченко висловив вдячність за їх подвиг, за відданість своєму обов’язку перед країною. Згадали тих учасників ліквідації, які пішли у вічність від хвороб, спричинених дією радіоактивного опромінення. Вшанували пам’ять за їх неоціненний подвиг, адже заради майбутнього кожного з нас вони віддали високу ціну  – власне життя.

Від ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» Гузь Олексій Миколайович вручив грамоти вдовам ліквідаторів: Аллі Номінат, Євдокії Юрченко, Тетяні Тихоненко, Ользі Масюк.

83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 92%. Помилково вважати, що 33 роки з дня катастрофи згладили, забрали проблеми, наслідки… Хворіє земля, хворіють люди… Ніхто не знає скільки ще будемо нести цей тягар втрат… Давайте не забувати подвиг, за який повинні бути вдячні їм усім – і мертвим, живим!!!

Анжела Буценко