Інформація щодо здійснення регуляторної діяльності органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в Стеблівської об’єднаної територіальної громади у 2018 році

Дата: 01.02.2019 10:18

Вступна частина

Протягом 2018 року діяльність виконкому Стеблівської селищної ради в частині реалізації державної регуляторної політики, була зосереджена на виконанні Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», інших законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин  між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, у таких напрямах:

дотримання єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів;

затвердження та оприлюднення планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

підготовка та прийняття власних регуляторних актів разом з аналізом регуляторного впливу;

оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності;

виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів.

Загальна частина

Протягом 2018 року виконкомом Стеблівської селищної ради приділялась основна увага здійсненню заходів щодо дотримання принципів державної регуляторної політики: прозорості, гласності та відкритості при прийнятті регуляторних актів:

прийнятих регуляторних актів  їх у відповідність з принципами державної регуляторної політики, недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних регуляторних актів;

недопущенню запровадження нових регулювань, які не відповідають принципам державної регуляторної політики;

підвищення рівня відповідності аналізу регуляторного впливу,що готується до кожного проекту регуляторного акта Методиці проведення аналізу впливу регуляторного акта, відповідно до вимог постанови КМУ від 11.03.2004 року № 308.

На виконання статті 7 Закону Стеблівською селищною радою було розроблено та затверджено 5.11.2018 року  план роботи виконавчого комітету Стеблівської селищної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік та план – графік з відстеження результативності регуляторних актів Стеблівської селищної ради на 2019 рік.

Затверджений план та план - графік відповідно до статті 13 вищезазначеного Закону 11.11.2018 року на офіційному веб – сайті  https://steblivska-gromada.gov.ua/ у розділі «Регуляторна діяльність», в рубриці «Планування діяльності». План з підготовки проектів регуляторних актів містить назви проектів регуляторних актів, найменування відповідальних органів та підрозділів, ціль прийняття регуляторного акту, термін виконання.

Відповідно до затверджених планів, упродовж 2018 року, виконавчим комітетом планується прийняти 9-ть регуляторних актів основна частина цих актів стосується прийняття ставок місцевих податків на 2020 рік.

Відповідно до статті 13 Закону щодо оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності протягом 2018 року на веб-сайті https://steblivska-gromada.gov.ua/ у розділі «Регуляторна діяльність», рубриці «Оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу», на встановлений законодавством термін було розміщено 6 проектів регуляторних актів разом з аналізом їх регуляторного впливу,  а саме:

• від  27.06.2018 року № 21-2 «Про затвердження ставок єдиного податку на 2019 рік»;
  • від 27.06.2018 року № 21-3 «Про затвердження ставок земельного податку та розмірів орендної плати на 2019 рік»;
  • від 27.06.2018 року № 21-4 «Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік»;
  • від 27.06.2018 року № 21-5 «Про затвердження ставок туристичного збору на 2019 рік»;
  • від 27.06.2018 року № 21-6 «Про встановлення ставок транспортного податку на 2019 рік»;
  • від 27.06.2018 року № 21-7 «Про встановлення ставок акцизного збору на 2019 рік».

Аналіз здійснення державної регуляторної політики свідчить, що вжиті виконавчим комітетом Стеблівської селищної ради організаційні та консультативно-роз’яснювальні заходи дозволили забезпечити дотримання вимог законодавства при прийнятті регуляторних актів.