Про затвердження ставок туристичного збору на 2019 рік

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕСІЯ            СКЛИКАННЯ

Від                      2018 року

Про затвердження ставок туристичного збору

на 2019 рік

Відповідно до статті 26, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування України”, Закону України « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень » від 20.12.2016 р.№ 1791-VІІІ, (далі Закону № 1791- VІІІ), пункту 4 Прикінцевих та Перехідних положень Закону № 1791, рішення Стеблівської селищної ради від 19.09.2016 р.№ 11-2 «Про добровільне об’єднання територіальних громад, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1.  Встановити на території Стеблівської селищної ради, утвореної внаслідок добровільного об’єднання на 2019 рік туристичний збір в розмірі 1% від  вартості усього періоду проживання за вирахуванням податку на додану вартість.

2.Затвердити Положення про туристичний збір на території  Стеблівської селищної ради.(ОТГ) (додаток 1)

3.Оприлюднити дане рішення  в мережі Інтернет за адресою: https://steblivska-gromada.gov.ua/.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

5.Рішення набирає чинності  01 січня 2019 року.

Селищний голова                                                                             О.В.Данільченко

до рішення від

про туристичний збір на території  Стеблівської селищної ради(ОТГ)

на 2019 рік

1.Загальні положення.

Туристичний збір встановлюється на підставі ст.268 Податкового кодексу України та зараховується до бюджету Стеблівської селищної ради.

2.Платники збору.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Стеблівської селищної ради(ОТГ)  та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території населених пунктів Стеблівської об′єднаної територіальної громади.,

б) особи, які прибули на територію громади у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) діти віком до 18 років;

е) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3.Ставка збору.

Ставка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 4 цього Положення.

4.База справляння збору.

Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 5 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

5.Податкові агенти.

Справляння збору може здійснюватися :

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; базами відпочинку.,

б) квартирно -посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

6.Особливості справляння збору.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

7.Порядок сплати збору.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в контролюючому органі  за місцезнаходженням підрозділу.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.