II Всеукраїнський форум об'єднаних громад "Ініціативи, що змінюють життя"

Дата: 13.12.2017 11:49

II Всеукраїнський форум об'єднаних громад "Ініціативи, що змінюють життя"

4 грудня 2017 року селищний голова Данільченко Олексій Володимирович представляв Стеблівську ОТГ в м. Києві на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад "Ініціативи, що змінюють життя".

Президент України, Голова Верховної Ради, Прем'єр - міністр України, Віце-прем'єр-міністр- Міністр регіонального розвитку! І це ще не повний перелік поважних спікерів! "Ми з вами одна команда!" – заявив Президент України Петро Порошенко, відкриваючи II Форум об’єднаних громад у Києві. Серед кроків, які держава запланувала на наступний рік, щоб підтримати процес децентралізації: відкритий облік земель сільськогосподарського призначення до кінця 2018 року, збільшення місцевих бюджетів за рахунок, зокрема, 5% відрахування від ренти за користування надрами, запровадження податку на виведений капітал на 1 січня 2019 рік, продовження мораторію на перевірки малого бізнесу, створення несилового державного бюро фінансових розслідувань замість «маскі шоу» тощо. «Завдяки децентралізації, представники місцевої влади перетворилися зі слухняних прохачів на сильних, відповідальних лідерів своїх громад. Саме такі люди і потрібні державі», - зазначив Президент Порошенко.

«Перший етап реформи децентралізації завершився. Попереду – нові виклики. Усі зацікавлені сторони мають підписати Меморандум: влада, громади та експерти мають узгодити середньостроковий план дій, де будуть прописані не лозунги, а конкретні зобов'язання. Приймати лідерські рішення завжди непросто. Дякую всім, хто працює над тим, щоб будувати сильну, успішну і демократичну Україну. Наша кінцева модель – повсюдне місцеве самоврядування із самодостатніми і сильними громадами», - зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на відкритті II Форуму об’єднаних громад.

Анжела Буценко