Захистіть свою птицю від грипу!!!

Дата: 05.02.2021 09:22
Кількість переглядів: 366

Фото без опису

Корсунь-Шевченківське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомляє, що протягом останнього часу в Україні значно погіршилась епізоотична ситуація щодо захворювання птиці на високопатогенний грип.

Протягом грудня 2020 року зареєстровано 8 вогнищ захворювання у трьох областях: Миколаївська - 5, Київська - 2 та Херсонська – 1 з великою кількістю загибелі птиці.

У зв’язку з цим та з метою недопущення занесення захворювання суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом живої птиці, рекомендується посилити заходи біобезпеки на своїх підприємствах, а громадянам – на власних господарствах.

Грип птиці несе серйозні економічні наслідки, які пов’язані із значною смертністю та знищенням поголів’я птиці в осередку захворювання. Крім того захворювання має і соціальний характер. На «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу і високопатогенних штамів пташиного грипу може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу, що є небезпечний для людини.

Поширенню хвороби сприяють дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці. Міграція перелітних водоплавних птахів – один з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію України. Оскільки основним резервуаром грипу служать перелітні птахи, то спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються під час міграцій пернатих – навесні і восени. Проте потепління останніх років сприяє виникненню спалахів і в зимовий період.

Зараження відбувається через прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці. Можливе зараження через повітря. Інкубаційний період 1-4 дня.

ДЛЯ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ ХАРАКТЕРНІ:

  • депресія;
  • зниження апетиту;
  • зниження яйценосності;
  • нервові прояви;
  • ціаноз (посиніння) гребеня, сережок;
  • кашель;
  • чхання;
  • пронос;
  • раптова загибель.

 З метою профілактики захворювання птиці на високопатогенний грип власникам необхідно:

- здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі лише за наявності ветеринарних супровідних документів;    

- інформувати територіальний підрозділ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів, а також повідомляти про випадки захворювання та загибелі птахопоголів’я;

- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення необхідних ветеринарно-профілактичних обробок;

- утримувати різні види птиці окремо, та окремо від інших тварин;

- не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

- зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої та синантропної птиці місцях;

- за необхідності проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

- здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і територій, де утримується птиця;

- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (використовувати змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати птицю в рукавичках і т.д.).

У разі появи ознак захворювання чи не властивої поведінки птиці, випадків її масової загибелі, необхідно терміново сповістити Корсунь-Шевченківське управління Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, до складу якої  входить державна установа ветеринарної медицини – тел. 2-18-66.

 

Начальник                                                                    Тетяна КОЗЛОВА


« повернутися до розділу «Новини та Події»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь