«Саме з Черкащини розпочалася земельна реформа у нашій державі», – голова Держгеокадастру Роман Лещенко

Дата: 23.11.2020 08:36
Кількість переглядів: 345

Фото без описуФото без опису

Десять громад Черкащини 19 листопада отримали акти про передачу сільськогосподарської землі, яка перейшла з державної у комунальну власність. Голова Держгеокадастру України Роман Лещенко передав перші десять актів на землю головам ОТГ і відзначив, що це сигнал для всієї країни. Тепер він та його команда оперативно підписуватиме акти і повертатиме землі громадам по всій Україні.

«Для нас принципово важливо завершити процес передачі землі якомога швидше. Тому фахівці спеціально прописали у Постанові Кабміну строки, щоб максимально швидко передати землі громадам. Щоб не відтягувати цього процесу», – каже Роман Лещенко.

Передавати землі сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність людям з Черкащини розпочали не просто так, говорить голова Держгеокадастру.

«Звідси все починалося. Коли у жовтні 2019 році ми розпочинали земельну реформу, я в статусі уповноваженого Президента України був саме на Черкащині. Черкащани дали нам зрозуміти рік тому, що ліберальна земельна реформа з концентрацією по 20 тисяч гектарів в одні руки – це точно не те, що треба нашій державі. Саме з Черкащини розпочалася земельна реформа у нашій державі. Черкащина це серце України. Це місце сили», – каже Роман Лещенко.

Найперші земельні проблеми, які потрібно вирішити за словами голови Держгеокадастру – навести лад у системі реєстрації, забезпечення належної кадастрової діяльності.

«У наступному році ми надамо очільникам громад можливість бачити та контролювати все, що у них є – землі, луги, ліси, завдяки супутникової технології, якісної картографії, системі національної інфраструктури геопросторових даних, новому геопорталу, який ми запустимо. Це все буде відкрите для них. У них буде спеціальне забезпечення електронного кабінету управління їхньої громади», – каже Роман Лещенко.

Також голова Держгеокадастру пообіцяв забезпечити системний режим оподаткування. Лідери громад бачитимуть, скільки сплачують податків за той чи інший клаптик землі. Там буде видно прізвища тих, хто платить, а хто ні.

«Ми працюємо, щоб показати вам все це. Щоб ви бачили те, що приховувалося від вас роками», – каже Роман Лещенко головам громад.

До кінця 2020 року у Держгеокадастрі планують завершити етап земельної реформи в частині прийняття законопроекту №2194, що стосується децентралізації і передачі всіх земель сільськогосподарського призначення, передачі інших земель, водних та лісових ресурсів. Зараз цей законопроєкт включили у порядок денний. Його розглянуть в найближчі тижні.

Фахівці з земельних питань планують зробити глибоку дерегуляцію Держгеокадастру, скасувати земельну експертизу, ряд дозволів, довідок, забезпечити абсолютно прозору систему земельних відносин, врегулювати питання земельних аукціонів. Окремо планують завершити прийняття закону №2195, який зніме всі питання будь-яких маніпуляцій та спекуляцій в частині землекористування.

 


« повернутися до розділу «Новини та Події»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь