Упровадження програм для кривдників та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства обговорили в ОДА
Стратегію Мінсоцполітики щодо впровадження превентивних заходів, зокрема й впливу щодо кривдників, надання допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства презентували в обласній адміністрації. Тут відбулась міжвідомча нарада в межах візиту до Черкащини заступниці Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольги Ревук.
Ознайомлення з реалізацією профільних питань сфери запобігання та протидії домашньому насильству розпочалось з участі Ольги Ревук у тренінгах з упровадження програми для кривдників, які проводять за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
У виступі заступниця Міністра зауважила, що останнім часом в Україні, як і в європейських країнах, приділяють належну увагу роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ї, зокрема питанням покарання та надання змоги пройти відповідну програму, спрямовану на формування ненасильницької моделі поведінки в сім’ї.
Між тим, Ольга Ревук провела робочу зустріч з головою Черкаської ОДА Сергієм Сергійчуком та його заступником Романом Карманніком. У Черкаській обласній державній адміністрації спільно із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на регіональному рівні та представниками структурних підрозділів районних державних адміністрацій, міських рад, до повноважень яких належить це питання, які взяли участь в нараді в режимі онлайн, провели міжвідомчу нараду. Під час неї презентували стратегію Мінсоцполітики щодо впровадження превентивних заходів, заходів впливу щодо кривдників.
Ольга Ревук акцентувала увагу на забезпеченні сервісних послуг постраждалим особам, зокрема, створенні доступної мережі притулків, денних центрів соціально-психологічної допомоги, функціонування служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, залучення до їх створення, в тому числі на засадах державно-приватного партнерства, соціально відповідальних роботодавців та громадських об’єднань Черкащини.
Особливу увагу заступниця Міністра звернула на проведення інформування населення щодо заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, створення інтерактивного додатку «Мапа допомоги», завдяки якій громадськість отримає розширену інформацію про діяльність спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у розрізі областей України та їхніх адміністративних територій.