Цей музей може стати цілісним унікальним комплексом, – Сергій Сергійчук про відновлення “Садиби Даховських” (фото)

Дата: 16.10.2020 08:05
Кількість переглядів: 369

Фото без опису

Голова Черкаської ОДА взяв участь у виїзній нараді за участі народних депутатів України, представників Міністерства оборони, місцевої влади Монастирищенського району. Під час наради обговорили можливість розміщення на базі архітектурно-ландшафтного комплексу “Садиба Даховських” музею Історії Українського війська.

Леськівський замок у ТОП-10 найкрасивіших замків та фортець України. Палац збудований в 50-х роках ХІХ ст. на зразок замку, Казимиром Даховським на місці давньої резиденції його діда також Казимира Даховського. Палац оточував англійський парк, багато дерев були збережені ще з старого парку. В палаці була колекція старовинних тканин, на які була виділена спеціальна кімната. Крім того, тут містилося кілька десятків картин, колекції східної та європейської порцеляни.Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг. Даховські захоплювалися конями, тому побудували в садибі і стайні.

– Це унікальне історичне місце, де знімають фільми та відеокліпи. Проте зараз замок і територія – в занедбаному стані. Будівлі руйнуються, мальовнича територія заростає бур’янами… Хочемо це змінити. Спільними зусиллями, – говорить голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.  – Хочеться, щоб цю красу бачили якомога більше людей.

У парковій – заповідна та виставково-рекреаційна зони, зокрема виставки техніки, зброї, тут є чудовий майданчик для реконструкції боїв, проведення культурно-освітніх івентів.

Сергій Сергійчук озвучив перші кроки для створення музейного комплексу:

– створити та зареєструвати державний ландшафтно-парковий музей;

– розробити наукову концепцію та затвердити Міністерством оборони України;

– реконструювати будівлю та облаштувати територію. Саме облаштування території вважаю першочерговим;

– далі – реконструкція та формування музейного зібрання.

– Цей музей може стати цілісним унікальним комплексом, який демонструватиме історію українського війська у боротьбі за незалежність країни. Та одночасно відновить унікальну історичну пам’ятку ХІХ століття. Хотілося б, щоб це був музей із використанням сучасних інтерактивних смарт-технологій, які вже давно застосовують за кордоном, – додав Сергійчук.

 


« повернутися до розділу «Новини та Події»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь