Всеукраїнський день картоплі на Черкащині

Дата: 31.08.2020 08:49

В області відбувся Всеукраїнський день картоплі та нарада з керівниками структурних підрозділів агропромислового розвитку областей України за участі заступника Міністра  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

У ході наради розглянули три блоки питань:

1 – організація взаємодії органів державного управління в аграрному секторі економіки з об’єднаними територіальними громадами та новоутвореними районними державними адміністраціями;

2 – державна підтримка розвитку аграрного комплексу за кошти державного бюджету;

3 – підтримка розвитку фермерських, сімейних фермерських господарств та дорадчої служби на селі.

Учасники наради обговорили низку питань та внесли пропозиції щодо удосконалення механізму підтримки аграрного сектору економіки.

У практичній частині учасники наради ознайомилися з організацією роботи  СТОВ «Агрофірми Маяк» в сучасних економічних умовах.

Директор «Агрофірми Маяк» – Герой України  Васильченко Микола Семенович.

Особливість господарювання :

– будівництво та використання комплексу з очистки та зберігання зерна;

–  виробництво комбікормів для вирощування великої рогатої худоби та свиней.

У господарстві утримується більше 5 тисяч голів великої рогатої худоби, зокрема 1 тисяча корів молочного напрямку продуктивності. Також вирощують  більше 20 тисяч голів свиней.

На кожному етапі виробництва  створюється додана вартість що позитивно впливає на економіку господарства.

Характерною особливістю господарювання є використання реконструйованих приміщень збудованих ще у 80 роках минулого століття, а у 2005 році  їх реконструювали, побудували та ввели в дію сучасний доїльний зал „Bou – Маtік” на 1000 голів. Використання обладнання цієї фірми дозволяє отримувати   все молоко вищої якості.

За інформацією  Департаменту агропромислового розвитку ОДА