Пряма мова. Лариса Кошова про захворювання на COVID-19 в області

Дата: 30.03.2020 08:17
Кількість переглядів: 449

Фото без описуФото без опису

– Станом на 26 березня на Черкащині не зареєструвано нових випадків захворювання на COVID-19. Протягом доби до закладів поступило 6 осіб з підозрою на коронавірус, які очікують лабораторного підтвердження. 2 хворих перебувають в інфекційному відділені Уманської міської лікарні під цілодобовим наглядом медиків. Самопочуття задовільне.

Коротко про вірус.

Коронавіруси можуть залишатися на поверхнях до 5 днів, але ефективність інфікування значно знижується вже за 3 години.

Конкретні терміни залежать від типу площини, температури й вологості навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати контактні поверхні в приміщеннях загального користування — ручки дверей і кранів, поручні, кнопки зливного бачку та ліфтів.

Використовуйте для стерилізації побутові дезінфекційні засоби із 0,5% хлору або 60-80% спирту із дотриманням правил безпеки. Одяг та білизну потрібно прати за максимально допустимої температури та ретельно висушувати.

Коронавірус та вірусна пневмонія: чи завжди одне породжує інше?

За статистикою, понад 80% захворілих на коронавірус легко його переносять. Ці люди не потребують цілодобового нагляду лікарів, мають слабко виражені чи майже відсутні симптоми та можуть самоізолюватися вдома.

Лікування в умовах стаціонару, цілодобового спостереження потребують 19-20% пацієнтів з вірусними пневмоніями, в тому числі, що потребують перебування в палатах інтенсивної терапії з використанням апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ), лише близько 5%. У них COVID-19 викликає різні ускладнення: вражає дихальну чи нервову систему, може викликати бронхіт чи пневмонію.

Водночас шириться думка, що майже всі випадки вірусної пневмонії – це й є коронавірус. Та варто пам’ятати, що вірусна пневмонія при коронавірусі – це лише ускладнення. А, як відомо, тяжко зараження на COVID-19 переносять переважно пацієнти похилого віку чи при імунодефіцитному стані.

Іншими збудниками вірусної пневномії є респіраторно-синцитіальна вірусна інфекція (гостра вірусна хвороба з групи ГРВІ) чи звичайний вірус грипу. Тож лікарі, перш ніж поставити діагноз “коронавірус” при пневмонії, спочатку виключають інші захворювання.

Наголошу, спалахи вірусної пневмонії в Україні бували й раніше. У 2018 році від неї померло 2,5 тисячі осіб.

Найбільш вразливими до захворювання є діти, вагітні та люди похилого віку, пацієнти з хронічним хворобами легень, серця, нирок, ендокринної системи. Аби запобігти ускладненням від пневмонії, важливо вчасно її діагностувати.

Про пневмонію можуть свідчити:

* висока температура тіла (не обов’язково 39)

* кашель із мокротинням;

* втома та сонливість;

* біль за грудною кліткою;

* свистячі хрипи під час дихання;

* втягнення грудної клітки, коли при вдиханні повітря западає нижня частина грудної клітки (у здорової людини грудна клітки розширюється при вдиханні).

Інформує Прес служба Черкаської ОДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь