День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

Дата: 13.12.2019 09:12

Сьогодні біля пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» відбулося вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Минуло 33 роки з моменту аварії на ЧАЕС, із тих квітнево-травневих днів 1986 року, коли йшла битва незахищених людей з радіацією. Дні самопожертви, дні страху, які вразили весь світ.

Наслідки,  які мала аварія  - це катастрофа  планетного масштабу. Вона рівняється вибуху більше, як п’ятсот атомних бомб. Радіоактивна хмара проникла в атмосферу всієї північної півкулі землі. Практично всі , хто  першими включився в боротьбу з пожежею, дістали небезпечні для життя дози опромінення.

День вибуху четвертого реактора на ЧАЕС міг би стати останнім днем для України , як би у вогнище палаючого ядерного кратера не кинулися, жертвуючи собою, прип’ятські пожежники й нічна зміна  станції.  За кілька годин  їх, спалених радіацією , замінять інші. А потім лік тих, які замінятимуть, піде на тисячі. На десятки тисяч. Аж доки вони не вгамують шал катастрофи. І буде ім’я їм не знане досі в світі, -ліквідатори. І буде визнано, що мужність їх не мала прецеденту.  Вони, ліквідатори,  досвіду та навичок боротьби з радіаційним лихом набули вже там, у Чорнобилі, полишивши на цій землі частку свого здоров’я.

Вклонись ,Україно, героям Чорнобиля –

Усім , хто ішов на палаючий блок.

Ти знаєш їх вірними, ніжними,добрими;

Овіяний вічною мужністю  кожний їх крок.

Вклонімося, друзі, Героям Чорнобиля,

Що глибоко  в пам’ять народу вросли.

Світ бачив: спинились вони перед обрієм –

І  тихо у сиве безсмертя пішли.

За  днями дні – минув повільно рік,

За днями дні - і тридцять третій вже спливає,

Нехай же лихо  наше проминає

І в світі не повториться вовік.

То ж хай сміється доля журавлина,

Зліта  веселка в небо золота,

Нехай живе у щасті Україна

Для нас усіх на многії  літа.