НА КОРСУНЩИНІ БУЛО ПРОВЕДЕНО ІНДИВІДУАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ЗАХІД ІЗ НЕПОВНОЛІТНЬОЮ КЛІЄНТКОЮ ПРОБАЦІЇ

Дата: 18.11.2019 08:39

Фото без описуФото без опису

Старшим інспектором Корсунь-Шевченківського районного сектору філії Центру пробації в Черкаській області Ірина Хаткова спільно з лікарем-наркологом Корсунь-Шевченківської центральної районної лікарні Людмилою Мещеряковою та психологом Корсунь-Шевченківського професійного ліцею Тетяною Гурелею 15 листопада було проведено зустріч з неповнолітньою клієнткою пробації.

Індивідуально-виховний захід було присвячено шкідливому впливу тютюну на організм підлітка, оскільки клієнтка пробації готується стати мамою.

Як зазначила під час спілкування лікар-нарколог Людмила Мещерякова, якщо ви кинули курити до чи під час вагітності, дуже важливо не повертатися до паління і після народження дитини. Адже, навіть якщо ви не палитимете біля дитини, шкідливі речовини з тютюнового диму залишаються на вашому волоссі, шкірі, одязі і все одно потраплятимуть до дитини. Більше того, грудне молоко матері міститиме шкідливі речовини, які становлять загрозу для організму немовляти.

«Паління під час вагітності негативно впливає на стан периферичного кровообігу в жінок, - продовжує лікар-нарколог. - Воно призводить до гіпоксії плоду, тобто нестачі кисню. У жінок-курців часто народжуються недоношені діти з масою тіла менше 2,500 кг. Інші параметри - довжина тіла, окружність голови та грудної клітки - теж відстають».

«Оскільки після відмови від куріння у пацієнта можуть виникнути неочікувані проблеми, потрібно домовитися про наступні консультації для їх вирішення, - зазначила психолог Тетяна Гуреля.

Під час бесіди Ірина Хаткова запропонувала клієнтці пробації поміркувати над тим, хто з членів родини, друзів, викладачів готовий підтримати її у відмові від паління, і попросити у них допомоги.

По закінченню спілкування клієнтка пробації отримала роздатковий матеріал щодо шкідливому впливу паління.

Корсуь-Шевченківський РС
філії Центру пробації